Portret Rosji

Warszawski Teatr Ateneum z gościnną wizytą w Krakowie zaprasza na niezwykłą sztukę, której scenariusz napisał Janusz Głowacki a wyreżyserował Józef Opalski

To historia szalonego i tragicznego życia wielkiego rosyjskiego poety Jesienina. Została opowiedziana – i w towarzystwie zespołu muzycznego – wyśpiewana i wytańczona na scenie przez Olenę Leonenko, ukraińską pieśniarkę i kompozytorkę, od wielu lat obecną w warszawskich teatrach, współpracującą m.in. z Lupą i Warlikowskim.

Organizatorzy zapraszają na Dużą Scenę Teatru im. Juliusza Słowackiego 18 lutego w piątek o godz. 19.00. Odbędzie się tylko jeden spektakl.
 
Wspaniały kameralny "Jesienin" w wykonaniu Oleny Leonenko opowiada o wielkiej tragedii Rosji. (...) miałem wrażenie, że obcuję z grecką tragedią.
Jacek Cieślak, "Rzeczpospolita"
 
W tej opowieści nie ma stanów pośrednich. Jak rozpacz, to absolutna. Jeśli miłość, to do zatracenia. Tak gra to Olena Leonenko. Nie ma znaczenia pytanie, w czyim imieniu mówi. Może jest narratorem, którym po latach przedstawia życie i los poety. Może jedną z jego kochanek, najpewniej porzuconych...
Jacek Wakar, "Dziennik Gazeta Prawna"(-)
Materiały Teatru
31 stycznia 2011
Spektakle
Jesienin