Powrót Małej Premiery

Z przyjemnością informujemy, że na deski Teatru Polskiego w Poznaniu wraca: Mała Premiera: Cud mniemany. Serdecznie zapraszamy!

„Świat srogi, świat przewrotny, Wszystko na opak idzie"

Mała Premiera to nowy projekt Teatru Polskiego w Poznaniu, którego założeniem jest przygotowanie, równolegle z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych, tego samego tytułu z młodzieżą. Powstały w ten sposób spektakl będzie pokazywany na deskach naszego teatru. Zaczynamy od tekstu Wojciecha Bogusławskiego „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale", który na Dużej Scenie realizuje Michał Kmiecik. Jak poradzą sobie z nim aktorzy nieprofesjonalni?

Utwór Bogusławskiego staje się dla młodych wykonawców pretekstem do dyskusji o wpływie sztuki na różne grupy społeczne, o tym, czy teatr może poprowadzić lud na barykady. Niedopowiedzenia, niezrozumienie, szybkie osądy, to małe ogniwa stanowiące zarzewie walki. Jak łatwo formułować pretensje, zakładać klapki na oczy, pikietować i obrzucać błotem - jak łatwo z sąsiada stać się wrogiem, pić z jednego kieliszka, by potem pluć sobie w twarz. Wszystko to wplątane w ruch ciał, rytm krakowiaka i odgłosy elektroniczne. W naszych Małych „Krakowiakach i Góralach" udział biorą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i studenci poznańskich uczelni.

Premiera: 8 I 2016, godz. 18.00, Malarnia

Spektakle: 30 III 2016, o g. 17:00 i 19:00 w Malarni Teatru Polskiego(-) (-)
Materiał Teatru
29 marca 2016