Premiera absolwentów Wydziału Tańca PWST

6 i 7 grudnia Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży będzie gościć Katarzynę Baran, Annę Kasprzak, Pawła Głowatego, Wojciecha Chowańca, absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, którzy zaprezentują tu swój premierowy spektakl: "It's all about Bravery".

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu była subiektywna diagnoza relacji, jakie funkcjonują w naszym otoczeniu. Twórcy podczas pracy postawili sobie kilka pytań związanych z lękiem przed samotnością, obawą przed upływem czasu i strachem przed zranieniem. Kluczowe okazało się jednak pytanie: czy mamy w sobie dość odwagi, aby zaufać drugiemu człowiekowi i stworzyć z nim coś ważnego, coś niematerialnego jak bliskość? Czy samotność jest stanem, na który się decydujemy z powodu lęku? Jak go oswoić? Spektakl mimo przepracowywania zagadnień związanych ze stanami niepokoju, lęku czy nawet strachu - w istocie rzeczy - jest pochwałą ludzkiej odwagi.

 

Katarzyna Baran - absolwentka PWST w Krakowie wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, wcześniej ukończyła Studio Teatru Fizycznego w Śląskim Teatrze Tańca, które zakończyła spektaklem dyplomowych "Żurawie" w reżyserii Ewy Zawady i choreografii Koriny Kordovej.

Anna Kasprzak - absolwentka PWST w Krakowie wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyła również Państwowe Zawodowe Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach oraz Animację Społeczno-Kulturalną w Cieszynie. Uczęszczała do Studia ­Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca, gdzie współtworzyła spektakl Villa Ewra w reż. Leszka Stanka wystawiany kilkakrotnie podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca w Bytomiu.

Wojciech Chowaniec - od poznania środowiska w Schloss Broellin tańczył butoh pod okiem Yumiko Yoshioka. Aktualnie student Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktualnie gra w spektaklu "Livietta et Tracollo" (reż. Wacław Jankowski) w roli tytułowej w Krakowskiej Operze Kameralnej, "Ptaki-Dziwaki" (reż. Daria Woszek).

Paweł Głowaty - przygodę ze sceną zaczynał pod okiem Artura Stelmaczonka w rybnickim Teatrze Tańca Navras, gdzie wziął udział w spektaklach "Porywacze ciał" oraz "Nijaki, męski, żeński". W marcu 2014 r. premierę miał jego autorski projekt monodramatyczny "RETROinSPEKCJA". Obecnie przygotowuje kolejną realizację pt. "Shoeslovers" ­inspirowany poezją Andrzeja Bursy.(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2014