Premiera "Błogich dni" Urbańskiego

19 września odbędzie się polska prapremiera „Błogich dni” w reż. Wojciecha Urbańskiego z muzyką Dominka Strycharskiego oraz scenografią Mai Skrzypek. Na Scenie 61 wystąpi Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Jan Peszek. Zaproszenie na premierę spektaklu przyjęła autorka sztuki – Deirdre Kinahan. Kolejne spektakle – 20, 22, 23, 24 września.


Po przerwie wakacyjnej zapraszamy ponownie do Ateneum. Sezon 2015/2016 rozpoczynamy 8 września „Kolacją dla głupca". Bilety na spektakle są dostępne w sprzedaży online, kasa Teatru będzie czynna od 1 września.

19 września odbędzie się polska prapremiera „Błogich dni" w reż. Wojciecha Urbańskiego z muzyką Dominka Strycharskiego oraz scenografią Mai Skrzypek. Na Scenie 61 wystąpi Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Jan Peszek. Zaproszenie na premierę spektaklu przyjęła autorka sztuki – Deirdre Kinahan. Kolejne spektakle – 20, 22, 23, 24 września. Z kolei 5 grudnia na Scenie Głównej zobaczymy „Uczone białogłowy" Moliera w nowym, przygotowanym dla Ateneum, przekładzie Jana Gondowicza. W spektaklu w reż. Janusza Wiśniewskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego wystąpią m.in.: Maria Ciunelis. Julia Konarska, Dorota Nowakowska, Olga Sarzyńska, Magdalena Schejbal, Ewa Telega, Tadeusz Borowski, Henryk Łapiński, Marian Opania, Krzysztof Tyniec.

Współczesne sztuki irlandzkie kojarzą się nam głównie z prowincjonalnym miasteczkiem, którego mieszkańcy często przesiadują w barze piwnym i przeżywają jakieś ponure historie. Tymczasem pewna młoda Irlandka, Deirdre Kinahan, napisała przepiękną, trochę nostalgiczną, trochę dramatyczną sztukę o wspólnych błogich dniach samotnej starszej pani i równie niemłodego byłego aktora. Zetknął ich przypadek zamieszkania w domu, gdzie samotność miesza się ze wspomnieniami lepszych czasów, i gdzie na nic już za bardzo nie można liczyć – poza wzajemnym wsparciem i zrozumieniem. Ale czy dni starości mogą być błogie? Czasem mogą. Chociaż... I w tym miejscu oddajmy głos parze wspaniałych aktorów, Jadwidze Jankowskiej-Cieślak i Janowi Peszkowi.(-) (-)
Materiał Teatru
3 września 2015
Spektakle
Błogie dni