Premiera monodramu Małgorzaty Trofimiuk

Na deski Teatru Polskiego w Bydgoszczy wracają "Historie bydgoskie". Na spektakl składają się cztery monodramy, które w przejmujący sposób odpowiadają na pytanie o tożsamość miasta. Piąty i ostatni element "Historii" poznamy podczas najbliższych spektakli - 7, 8, 10 i 11 grudnia.

Każde przedstawienie jest jednak inne, bo zespól TPB opracował łącznie pięć takich historii. Do dziś widzowie obejrzeli cztery: o tragicznych wyborach Albrechta von Alvenslebena z Ostromecka, o zapomnianych losach światowej sławy sopranistki Klary Dux, o intrygującej historii Łuczniczki oraz o symbolicznym upadku bydgoskiego przemysłu. Piąty i ostatni element "Historii" poznamy podczas najbliższych spektakli - 7, 8, 10 i 11 grudnia. Tym razem monodram wykona Małgorzata Trofimiuk, a jego historia ma nawiązywać do postaci Króla Kazimierza Wielkiego.

Dla Czytelników "Pomorskiej" mamy podwójną wejściówkę na czwartkowe, 7 grudnia br., przedstawienie "Historii bydgoskich", o godz. 19. Zdobędzie je osoba, która jako pierwsza dodzwoni się dziś, pod bydgoski nr: 52 326-31-50.

 BOG
Gazeta Pomorska
5 grudnia 2013
Spektakle
Historie bydgoskie