Premiera spektaklu już w sobotę

„Gdyż wszedłszy raz w niewłaściwą sień na niewłaściwe schody, dostawało się zazwyczaj w prawdziwy labirynt obcych mieszkań, ganków, niespodzianych wyjść na obce podwórza i zapominało się o początkowym celu wyprawy, ażeby po wielu dniach, wracając z manowców dziwnych i splątanych przygód, o jakimś szarym świcie przypomnieć sobie wśród wyrzutów sumienia dom rodzinny” (Bruno Schulz ).

Światem "Niewyczerpanego transformisty" rządzi ruch – ciągłe przeobrażenie. Egzotyczne ptaki stają się krawieckimi manekinami, by następnie zmienić się w figury tandetnego panopticum, dalej w emeryta powracającego do szkoły jako wieczny repetent, sobowtóry uciekające z lustra i eleganckich cyklistów grających drucianymi szprychami, ogarniętych szałem apostolskim i przepowiadających nową szczęśliwą erę ludzkości – zbawienie przez bicykl! Pusty dom pełen zapomnianych pokoi zmienia się w krawiecką pracownię, a potem w jarmarczną budę, a potem w szkołę, a potem w eleganckie korso, by na końcu stać się zamurowanym pokojem. Wszystko to odbywa się w pustej przestrzeni, gdzie jedynymi przedmiotami są nożyczki i rowerowe dzwonki.

Premiera: 29, 30 czerwca, godz. 19:00
Następne spektakle: 5, 6, 27 lipca, godz. 19:00
Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej, Kraków ul. Kanonicza 1

www.mumerus.net
Dołącz do nas na Facebooku: Teatr Mumerus
https://www.facebook.com/pages/Teatr-Mumerus/299345589046?ref=hl

Patronat medialny: Portal KULTURATKA.PL, Internetowy Magazyn Teatralny TEATRALIA, Serwis Teatralny Teatr Dla Was, Fundacja Promocji Kultury(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013