Premiera w Gliwicach

23 września na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego i 26 września w Teatrze Śląskim w Katowicach polska prapremiera widowiska tanecznego "The Beatles& Queen". Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych - opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich - wieczory pełne niezapomnianych wrażeń

Dwa muzyczne żywioły, z jednej strony różne od siebie, z drugiej – w podobny sposób zyskujące miano muzycznego fenomenu, nieporównywalnego z niczym w historii popkultury. Dwie legendy, których pozycja na firmamencie tej ostatniej znacznie wykroczyła poza sferę muzycznego gwiazdorstwa, zmieniając na zawsze obraz świata masowej rozrywki. Dwie ikony, związane z różnymi czasami, ale zdecydowanie wyrastające ponad swoją epokę, rozpoznawalne zawsze i wszędzie. The Beatles i Queen – dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej. To o nich będzie ta opowieść.

Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – „She Loves You”, „Yesterday”, „Let It Be”, „All You Need is Love”, „Imagine” z jednej oraz „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „The Miracle” z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej.

Kolejne spektakle odbędą się na scenach Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej.(-)
Materiały Teatru
5 września 2011