Premiera w Polonii

Najsławniejsza sztuka brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne'a była z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre i niedługo po premierze została przeniesiona na West End. W Teatrze Polonia sztukę reżyseruje Adam Sajnuk, a grają w niej Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki. Premiera 30 sierpnia.

"Konstelacje" to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst. W zeszłym roku sztuka zdobyła nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards.

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Czy ich znajomość potoczyłaby się inaczej? W swoim fascynującym tekście Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii, przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu.(-) (-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2013
Spektakle
Konstelacje