Premiera w Polskim Teatrze Tańca

W studio Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery. 8 grudnia premiera spektaklu "Volta" będzie połączona z premierą IX odcinka projektu jubileuszowego "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" pt. "Pora na Carpe Diem" w choreografii Ewy Wycichowskiej.

W studio Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery będącej efektem ścisłej współpracy choreografa z kompozytorem. Po spektaklu "Architektura światła" swoją premierę będzie miało przedstawienie "Volta" w choreografii I solisty PTT Andrzeja Adamczaka. Muzykę do niego stworzył młody poznański artysta - Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki. Premiera spektaklu "Volta" odbędzie się 7 i 8 grudnia 2013 r. o godz. 20.00 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak mówi sam choreograf, jednym z założeń "Volty" jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie powstającego przedstawienia. "Volta" poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

8 grudnia premiera spektaklu "Volta" będzie połączona z premierą IX odcinka projektu jubileuszowego "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" pt. "Pora na CARPE DIEM" w choreografii Ewy Wycichowskiej. Przedstawienie będzie prezentowało fragmenty przedstawień Polskiego Teatru Tańca z lat 2005-2009.

Bilety na spektakle można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 30/50zł

Spektakl "Volta" powstaje przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu "Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych".(-) (-)
Materiał Teatru
29 listopada 2013