Premiera w Teatrze Trzyrzecze

"Piaskownica" Michała Walczaka w reżyserii Konrada Dulkowskiego to najnowsza propozycja Teatru TrzyRzecze. Współczesny dramat opowiada o niespełnionej, bo niemożliwej miłości. Ona i On mają wobec siebie inne oczekiwania, a żadna ze stron nie chce pójść na kompromis.

Debiutancki tekst Michała Walczaka, nagrodzony w 2002 roku w konkursie "My na progu wieku", wystawiany m.in w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, w Teatrze Narodowym w Warszawie czy realizowany dla Teatru Telewizji, w sobotę, 31 marca będzie miał białostocką premierę w Teatrze TrzyRzecze. Konrad Dulkowski, reżyser spektaklu zapewnia, że ta wersja "Piaskownicy" będzie inna od poprzednich realizacji dramatu. 

- Moim zdaniem Walczak piszę o pokoleniu 30-latków, którzy nie potrafią określić się w życiu uczuciowym - wyznaje Dulkowski. W naszej wersji bohaterowie będą współczesnymi singlami uwięzionymi w garniturach kariery. Mentalnie są wciąż dziećmi w przebraniach dorosłych, a tytułowa piaskownica jest stanem ich umysłu - wyjaśnia reżyser. Sztuka pokazuje kobietę i mężczyznę szukających miłości, lecz mijających się emocjonalnie z powodu niedojrzałości i złej komunikacji. 

Rolę żeńską gra Joanna Zubrycka, absolwentka PWST w Krakowie. Na co dzień prowadzi w TrzyRzeczu warsztaty aktorskie, a jako Miss God śpiewa i tworzy muzykę. Jej kompozycje zostaną użyte w spektaklu. Zdaniem aktorki, choć Miłka jest wydajnym pracownikiem korporacji, wobec uczuć traci siłę i zachowuje się dziecinnie. 

- Ona nie potrafi iść na kompromisy, jest nastawiona na konsumpcję, a przede wszystkim nie potrafi się komunikować. To sprawia, że jej życie uczuciowe jest niespełnione. Miłka bardzo by chciała pokochać Protazka. Cały czas daję mu szansę, ale widzi, że jest w innym miejscu. Moja postać stawia pytanie dlaczego im się nie udaje - tłumaczy Joanna Zubrycka.

Na scenie zobaczymy ją w towarzystwie Michała Kitlińskiego, absolwenta PWST we Wrocławiu, aktora współpracującego z Teatrem Bagatela w Krakowie i Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zagra rolę męską, czyli Protazka. Specjalnie na potrzeby spektaklu przyjechał do Białegostoku. 

Premiera "Piaskownicy" w Teatrze TrzyRzecze odbędzie się w sobotę, 31 marca o godz. 19. Spektakl będzie również grany 1, 13 i 14 kwietnia. Bilety można rezerwować przez stronę: http://www.trzyrzecze.plmag
www.bialystokonline.pl
31 marca 2012
Spektakle
Piaskownica