Premiery w Teatrze Ateneum

25 lutego w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej".

„Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej” to wspaniałe poczucie humoru, elegancja, celna satyra i ponadczasowa klasa Stefanii Grodzieńskiej. Zapraszamy na wieczór teatralny wywodzący się z kabaretu literackiego, oparty na felietonach, monologach, zabawnych dialogach i bogatej biografii humorystki – jak sama siebie nazywała – a także twórczości satyrycznej i pięknych piosenkach Jej męża Jerzego Jurandota. Ten spektakl to satyra i liryka, groteska, pure-nonsens i abstrakcyjny żart. To Pani Stefania – zawsze niepoprawnie młoda – sprawia, że możemy uśmiać się do łez i... wzruszyć do łez. 

Fragment rozmowy z Grażyną Barszczewską:

Kiedy kilka lat temu zaczęłam pracować nad scenariuszem, oczywiście zwierzyłam się z tego pani Stefanii. Dostałam jej błogosławieństwo: „Jak z tych moich kawałków można coś zrobić na scenę, to proszę bardzo korzystać. Zapraszam się na premierę”. Pani Stefania odeszła... czuję się więc w obowiązku i namaszczona. (…) Ważne, żeby nie zgubić finezji i poczucia humoru, za które kocham panią Stefanię od jej pierwszej książki. Mam nadzieję, że podzielimy się tym z publicznością.
(Beata Kęczkowska, Gazeta Wyborcza – Stołeczna, grudzień 2010)

Kolejna premiera w Teatrze Ateneum już w kiwetniu. Będzie to spektakl „Śmierć” na podstawie sztuki Woodego Allena w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. W roli głównej wystapi Piotr Fronczewski.oprac. mo
Materiały Teatru
29 stycznia 2011