Próba czytana

Agencja Dramatu i Teatru ADiT oraz Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich zapraszają na czytanie performatywne sztuki Savyon Liebrecht "Po chińsku do ciebie mówię" w przekładzie Michała Sobelmana.

Czytanie odbędzie się 12 listopada o godz. 19:00 na Małej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wstęp wolny.

"Po chińsku do ciebie mówię"

Savyon Liebrecht

Autorka dramatu, Savyon Liebrecht, z domu Sosnowska, ur. w 1948 r. w Monachium w rodzinie polskich Żydów ocalałych z Holokaustu. W 1950 r. przeniosła się z rodziną do Izraela. Głównym tematem jej twórczości są kobiety dążące do zrozumienia wpływu fatalnych wydarzeń historycznych na ich życie oraz rodzin, w których dorastały. Jej sztuki są nową, dramatyczną wersją tych historii.

Bohaterką Po chińsku do ciebie mówię jest 39-letnia Mirele, ocalona z Holokaustu, która po 20-letniej nieobecności powraca do pustego domu rodziców, który zamierza sprzedać. Duchy przeszłości ożywają. Mirele staje się coraz bardziej świadoma własnego tragicznego życia. Tłem dramatu jest rzeczywistość lat 60-tych Izraela i napięcie między grupami etnicznymi.

Dramaty Savyon Liebrecht do kupienia na stronie Agencji ADiT: www.adit.art.pl

Więcej informacji o tym i innych wydarzeniach na naszym Fanpage'u: https://www.facebook.com/ADiT-Agencja-Dramatu-i-Teatru/(-) (-)
Materiał Teatru
13 listopada 2013