Próbują w Polskim

Tuż przez zakończeniem sezonu w Teatrze Polskim trwają próby do trzech nowych spektakli. Premiery zaplanowano na wrzesień i październik.

W środę 4 kwietnia zaczęły się prace nad spektaklem pod roboczym tytułem "Norén/Fassbinder". Będzie to przedstawienie oparte na dramacie Larsa Noréna i utworze Anki Herbut inspirowanym twórczością Rainera Wernera Fassbindera. Reżyseruje Łukasz Twarkowski, a prapremiera polska została zaplanowana na Scenie na Świebodzkim w niedzielę 16 września 2012.

 

W środę 16 maja rozpoczęły się próby nowej, pisanej na zamówienie Teatru Polskiego we Wrocławiu sztuki Pawła Demirskiego "Courtney Love". Prapremiera światowa czeka nas na Scenie na Świebodzkim w sobotę 27 października 2012.

 

W poniedziałek 18 czerwca w Dreźnie odbędzie się natomiast pierwsza próba najnowszego spektaklu w reżyserii Jana Klaty "Titus Andronicus", który oparty będzie na dramacie Williama Shakespeare\'a oraz fragmentach utworu Heinera Müllera "Anatomia Tytusa Fall of Rome Komentarz do Szekspira". Przedstawienie powstanie jako koprodukcja Teatru Polskiego we Wrocławiu i Staatsschauspiel Dresden. Wrocławska premiera już w sobotę 15 września 2012 w studiu TVP Wrocław (docelowo inscenizacja będzie grana na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego, kiedy skończy się remont teatru), drezdeńska zaś w piątek 28 września 2012.(-)
Materiały Teatru
14 czerwca 2012