Przyczyna plagi żab

Scena Teatru Dziecięcego to stały zespół dziecięcy, który od 2004 roku działa przy Teatrze "Baj Pomorski" w Toruniu. W najbliższą niedzielę, 14 lutego (godz. 16:30), młodzi aktorzy zaprezentują się w najnowszej premierze - "Toruńskiej legendzie". Przedstawienie zostało zrealizowane w technice teatru cieniowego. Scenografię zaprojektował słynny ilustrator, Bohdan Butenko

"Toruńska legenda" to już trzecia premiera Sceny Teatru Dziecięcego. Teatralna opowieść o Toruniu łączy najbardziej znane legendy miasta w jedną historię, której głównymi bohaterami są Bogumił i Katarzyna.

Na scenie ożywa średniowieczny świat toruńskich flisaków i kupców, wyjawiona zostaje tajemnicza przyczyna plagi żab i okoliczności powstania słynnych pierników, a barwny klimat epoki tworzą przedstawione z humorem postaci epizodyczne. Cały świat sceniczny powołują do życia młodzi aktorzy poprzez animację kolorowych lalek cieniowych i grę w żywym planie.

Technika teatru cieniowego nadaje przedstawieniu charakter ożywionych obrazów, które zachowują klimat średniowiecznych opowieści, ale też inspirują wyobraźnię do gry z utrwalonymi wyobrażeniami o legendarnej przeszłości. Autorem plastycznej koncepcji przedstawienia jest Bohdan Butenko. W przedstawieniu gra 15 dzieci w wieku od 7 do 15 lat, postaci teatralne współtworzą również aktorzy "Baja Pomorskiego".

Reżyserem przedstawienia jest aktor "Baja Pomorskiego", Jacek Pietruski, który zainicjował projekt Sceny Teatru Dziecięcego.
"Toruńska legenda" to przedstawienie dla dzieci od 4 lat.Marzenna Wiśniewska
Materiały Teatru
12 lutego 2010
Spektakle
Toruńska legenda