Pustynia konfrontacją z samotnością

Dzisiaj na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury i 12 czerwca w Auli Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zaprezentowane zostanie przedstawienie "Desert" w choreografii Pauliny Wycichowskiej, z udziałem osób niepełnosprawnych.

Jesienią ubiegłego roku Polski Teatr Tańca wziął udział w projekcie edukacyjnym "5 zmysłów. eMOTION", włączającym osoby niepełnosprawne w wybrane aspekty życia kulturalnego, które często bywają dla nich niedostępne. Zwieńczeniem akcji była prezentacja spektaklu pt. "Desert" w choreografii Pauliny Wycichowskiej, wykonywanego przez tancerzy PTT oraz uczestników programu.

Przedstawienie z udziałem osób niepełnosprawnych zostanie powtórnie zaprezentowane na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury (29.05.14 r., godz. 19.00) oraz w Auli Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie (12.06.14 r., godz. 19.00).

Spektakl "Desert" inspirowany jest "Małym Księciem" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jest on próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej. Wyobrażenie książkowych postaci i ich wzajemnych relacji staje się bardziej złożone i niejednoznaczne. Poszczególne wątki spotkań łączy metaforyczne miejsce przestrzeni i umysłu - Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z Samotnością. Autorem muzyki do przedstawienia jest Szymon Brzóska.

Wejściówki na przedstawienie "Desert" w Lesznie można odbierać m.in. w punkcie Informacji Turystycznej w Lesznie i redakcji Radia Elka. Bilety na przedstawienie w Wejherowie można nabywać w kasie Wejherowskiego Centrum Kultury.

Daty prezentacji:

28.05.2014, godz. 19.00

Wejherowskie Centrum Kultury
Jana III Sobieskiego 255, Wejherowo

12.06.2014 r, godz. 19.00

Aula Wyższej Szkoły Zawodowej
Adama Mickiewicza 5, Leszno



(-) (-)
Materiał Teatru
29 maja 2014
Spektakle
Desert