Reżyserzy najnowszej premieey w Nowym z nagrodami!

Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnich dwóch latach, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków. W tegorocznej edycji nagrodzona została dwójka reżyserów z krakowskiej Akademii Teatralnej, którzy razem z Mirą Mańka i Maciejem Hanuskiem, współtworzą kolektyw artystyczny, tworzący premierę inaugurującą projekt Nowy i Młodzi.

Nagrodę „Verba" Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości pięciu tysięcy złotych, za „wrażliwość na oryginalny tekst literacki i umiejętność aktualizowania i poszerzania jego znaczeń
przez świadome umieszczenie go w nowym, autorskim kontekście" otrzymała Olga Ciężkowska za reżyserię spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1.
Reżyserka zdobyła także wyróżnienie w postaci zaproszenia do wyreżyserowania w TR Warszawa pokazów warsztatowych tekstów, wyłonionych w konkursie dramaturgicznym
Nigdy nie będziesz szła sama w sezonie 2021/2022.

Nagrodę Debiut TR 2021 w postaci zaproszenia do wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie 2021/2022 otrzymał Wojtek Rodak, reżyser spektaklu PTAKI. Instrukcja.
Jest to nagroda za „twórczy polot, dojrzałość artystyczną oraz umiejętność pracy z zespołem aktorskim".

Natomiast nagrodę, ufundowaną przez Fundację Sceny im. St. Wyspiańskiego, za wyróżniającą się osobowość aktorską
dostała Izabella Dudziak za rolę w spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1 w reżyserii Olgi Ciężkowskiej.
Aktorkę będzie można zobaczyć w kolejnej premierze w Nowym - 1968//biegnij, mała, biegnij w reżyserii Remigiusza Brzyka.
Premiera 18 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.Kuba Galczak
Materiał Teatru
20 maja 2021