Scena Opowiadania 2013

Grupa Studnia O. zaprasza na 2 spektakle z cyklu: Scena Opowiadania 2013

Będą to:

"Jabłoneczka – Opowieści prosto z drzewa" (dla dzieci od 4 lat)

sobota, 1 czerwca, godz. 11.00, Scena Stara Prochownia, ul. Boleść 1, Warszawa

Opowiadają, grają i śpiewają: Małgorzata Litwinowicz, Monika Paśnik-Petryczenko, Serhij Petryczenko

Ta scena pojawia się tak często w malarstwie: drzewo rosnące pośrodku ogrodu, tańczący wokół niego ludzie. Sięgamy więc po opowieści i pieśni z różnych tradycji – litewskie, polskie, ukraińskie – by znaleźć się ponownie w tym kręgu. Co się tam wtedy śpiewało? O czym tam szumi drzewko srebrne, gadająca lipka, co tam śpiewa sołodeńka jabłoneczka, co nam powie jaworowa świstawka?

"Nowe legendy warszawskie - Powrót bazyliszka"

niedziela, 2 czerwca, godz. 11.00, Scena Stara Prochownia, ul. Boleść 1,

Opowieści: Małgorzata Litwinowicz i Jarosław Kaczmarek. Muzyka: Robert Lipka

Opowieść, której akcja toczy się w warszawskich autobusach, tramwajach i przystankach i stacjach metra. To właśnie tam pojawił się Bazyliszek (tym razem jako tajemniczy Bazyli SZ.), który powrócił znów do Warszawy i sieje zło petryfikując pasażerów i pogrążając ich w smętnej niemocy. Jego śladem podążają Witek i Alicja, dzieci kapitana policji Zenona G., który nie znajduje sposobu na pokonanie smoka. Czy dzieci zdołają rozwiązać zagadkę i odkryć słaby punkt Bazyliego SZ.? Ich sojusznikami będą fantastyczni mieszkańcy Warszawy, których także poznamy pod nowymi postaciami: Syrenka, która śpiewa po afrykańsku i Złota Kaczka zamieszkująca dziś warszawskie Filtry.

na oba spektakle wstęp 10 zł.

Projekt Scena Opowiadania 2013 odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy. Współpraca: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej(–)
Informacja nadesłana
29 maja 2013