Spektak Capitolu na CD

Płyta CD z muzyką ze spektaklu "Mistrz i Małgorzata" Teatrze Muzycznym Capitol wydało wrocławskie wydawnictwo Luna Music. Spektakl grany jest przy kompletach publiczności, a bilety rozchodzą się błyskawicznie.

Na krążku jest na niej 21 utworów - piosenki i utwory instrumentalne, od uwertury, nawiązującej do muzycznej awangardy rosyjskiej pierwszej połowy XX wieku, przez jazzowe szaleństwa literatów i kucharzy w restauracji Gribojedowa, przejmującą Litanię na Golgocie, czy dramatyczny song Friedy. Muzykę napisał Piotr Dziubek, słowa piosenek - Rafał Dziwisz. Sesje nagraniowe miały miejsce w Teatrze Muzycznym Capitol.

"Mistrz i Małgorzata" w reż. Wojciecha Kościelniaka miał premierę na otwarcie teatru 28 września 2013 roku.

Płytę będzie można kupić m.in. w teatralnym sklepiku już podczas najbliższego weekendu (28 luty-2 marca) - w cenie 28 złotych.

Niebawem Teatr przywita 20-tysięcznego widza spektaklu "Mistrz i Małgorzata", a 1 marca zagramy spektakl zagrany zostanie po raz 30., jak wszystkie poprzednie spektakle, przy 100-procentowej frekwencji.

Terminy rozpoczęcia sprzedaży biletów na kolejne spektakle anonsowane są z wyprzedzeniem, ostatnio 2,5 tysiąca biletów na kwietniowe przedstawienia "Mistrza" rozeszło się w 29 minut.(-) (-)
Materiał Teatru
25 lutego 2014