Spektakl dla naj-najmłodszych

Kwadrat obok kwadratu. Kwadrat przy kwadracie. Każdy pasuje. Czerwony, zielony, niebieski, żółty i znów czerwony... Pod każdym kwadratem kryje się tajemnica, coś puka, coś dźwięczy, czasem zaszczeka, a czasem ucieknie jak zajączek. Niektóre kwadraty rosną, żyją, przesuwają się i świecą. Z niektórych pada deszcz, inne – przynoszą słońce. Wszystkiego można dotknąć, sprawdzić, zbadać... i ułożyć własną historię. Zupełnie od nowa. Premiera spektaklu "Pod kolor" w ramach cyklu dla "naj-najmłodszych" odbędzie się 12 września 2015 o godz. 15.00 i 17.00.

Spektakl „Pod kolor" powstał w ramach sceny inicjatyw aktorskich jako kontynuacja cyklu przedstawień dla „naj-najmłodszych" widzów i ich rodziców – ci, którzy widzieli już naszą „Pyzę na polskich dróżkach" i „Bucik Kopciuszka" znają sprawę i nie potrzebuję dodatkowych wstępów. Po raz kolejny nasi najmłodsi widzowie zasiądą w kameralnym gronie na teatralnym dywanie, a teraz tematem jest kolor i nasze z nim skojarzenia. Za pomocą plastycznych obrazów, prostych słów, światła i dźwięków będziemy testować reakcje najmłodszych podczas ich być może pierwszej wizyty w teatrze.

Scenariusz, reżyseria, koncepcja scenograficzna: Wioletta Tomica, Daniel Arbaczewski

Opieka scenograficzna: Iwona Majczak

Występują:
Wioletta Tomica
Urszula Pietrzak
Daniel Arbaczewski

Spektakl dla widzów od 1 do 5 i ich rodziców.

Dział edukacji artystycznej zaprasza na warsztaty towarzyszące spektaklowi. "Poczęstuj się kolorem" to warsztat, połączony z premierą pedagogiczną spektaklu „Pod kolor", oferuje wskazówki, w jaki sposób prowadzić zajęcia z dziećmi opowiadające o świecie barw, kształtów i dźwięków. Nauczyciele poznają zabawy i ćwiczenia skoncentrowane wokół poszczególnych barw, podczas których dzieci będą poznawać otaczający ich świat za pomocą różnych zmysłów, posługiwać się kolorem, kształtem i fakturą jako symbolem i językiem komunikacji. /prowadzenie: Monika Dąbrowska-Jarosz/
Termin: 9 października 2015, piątek, godz. 13.30-16.30
Odbiorcy: nauczyciele przedszkoli
Koszt: 30zł

 (-) (-)
Materiał Teatru
4 września 2015
Spektakle
Pod kolor