Spektakl w Centrum Promocji Kultury

Studium Teatralne zaprasza w sobotę 11 lutego o godz. 18 na spektakl "Linia powrotu" w reż. Piotra Borowskiego.

To gra żywej, niechcianej pamięci, tocząca się w Adamie, głównej postaci spektaklu. To gra-rozmowa z samym sobą - gra o siebie.

Od najwcześniejszego dzieciństwa Adam widział siebie nie takim jakim był, ale takim jakim chciał być. Tak też go widzieli inni i sprzyjali na różny sposób temu jego widzeniu, tej jego pasji tworzenia i konfabulacji. Od wczesnej młodości fascynował się Burzą Szekspira a to za sprawą jednej z niewielu książek jaka była w jego domu. Sądził, że może wcielać się w różne postaci z tego dramatu- choć najbardziej polubił postać Ariela, lekkiego ducha będącego na usługach głównej postaci Prospera.

Ta jego wyobraźnia rzutowała na całą otaczającą go rzeczywistość oraz stwarzała powikłane i zawiłe związki rodzinne (miłość i seks z siostrą, lęk i fascynacja niepokornością drugiej, czy obwinianie się za śmierć ojca ).

Przypadek sprawił, że poznał dyrektora teatru - dramaturga, kogoś, kto dostrzegł w nim rzadki talent kreacji, przeistaczania się. Wzajemne zauroczenie sobą i jakieś ponad zmysłowe przyciąganie sprawiły, że pomiędzy nimi zrodziła się miłość. Postanowili wystawić "Burzę" Szekspira.

Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, wstęp wolny(-)
Materiały Teatru
8 lutego 2012
Spektakle
Linia powrotu