Spotkania z tańcem i urodą życia

Już dziś w Młodzieżowym Centrum Spotkań Młodzieży o godz. 19:00 odbędzie się spektakl "Uroda życia" w choreografii Karoliny Garbacik.

Jesteś młody, masz marzenia i plany. Pewność, że da się zmienić świat. I da się osiągnąć, to, co nie udało się innym. I wtedy zdarza się coś zaskakującego, co wywraca Twoją egzystencję do góry nogami. Rodzi żal, bunt i pytania, czemu musiało się tak zdarzyć i dlaczego zdarza się to właśnie mnie?

Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym realizować marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?

Inspiracją dla spektaklu była kariera, ale przede wszystkim zmienność życiowych losów polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia.

„Uroda życia" to międzynarodowy projekt, przygotowany w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

 (-) (-)
Materiał organizatora
7 października 2015