Spotkanie z Ryszardem Markiem Grońskim

Kolejne spotkanie z Ryszardem Markiem Grońskim z cyklu "Jest o czym pogadać" odbędzie się we wtorek, 20 marca 2012 roku o godz. 19.00 na Małej Scenie Teatru Żydowskiego. Tematem spotkania będą "Panowie satyrycy".

Prowadzący spotkanie opowie o nieistniejącym dzisiaj, ale prężnie działającym w latach 50-tych ubiegłego wieku środowisku zawodowych satyryków.

Miejsce: Mała Scena Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Bilety: Wstęp wolny za potwierdzeniem telefonicznym: 22 850 64 50.

Ryszard Marek Groński - Pisarz, poeta, satyryk, publicysta, znawca dziejów kabaretu. Współpracował z warszawskimi kabaretami literackimi: "Szpak", ,Wagabunda", "Dudek", "Pod Egidą". Jest autorem tomów wierszy satyrycznych: Kołysanka na bębnie, Tak swojo mi, Bal wampirów, Satyra kłamie, Kabareciarz; książek dla dzieci: Po co właściwie trzymać psa, Tych kilka bajek, które znam, Kim są dorośli. Współautor kilku spektakli dla teatrów muzycznych, m.in. musicalu Machiavelli oraz autor sztuk: Party , Won!, Śniadanie, Papkin. Publikował też na łamach Sceny, Dialogu, Wprost. Stały felietonista tygodnika "Polityka".

W Teatrze Żydowskim wystawiono sztukę jego autorstwa PLANETA RO. Przetłumaczył CUD PURYMOWY. Współtwórca scenariusza do: Żyć, nie umierać!, Publiczność to lubi, kamienica na nalewkach.(-)
Materiały Teatru
17 marca 2012