Strategia gołych kawalerów

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki „Strategia gołych kawalerów” („The Beaux Stratagem”). Spektakl z National Theatre będzie można zobaczyć 27 października o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserował Simon Godwin.

Simon Godwin (reżyser „Człowieka i nadczłowieka") odświeża kostiumową farsę George'a Farquhara „The Beaux' Stratagem". Dwaj czarujący kawalerowie, Pan Aimwell i Pan Archer, przehulali swoje fortuny w Londynie. Ośmieszeni i poważnie zadłużeni uciekają do prowincjonalnego Lichfield. Oto ich strategia: zamierząją ożenić się dla pieniędzy Ta „dzika komedia o miłości i pieniądzach", wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku, skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

Dwóch młodych hulaków, londyńskich fircyków, spłukawszy się do ostatniego grosza postanawia zdobyć środki do życia na prowincji. Aimwell i Archer postanawiają poszukać bogatych panien i poprzez ożenek zdobyć pieniądze. Dla niepoznaki jeden z młodzieńców, Archer, przebiera się za sługę drugiego. W prowincjonalnym Lichfield poznają piękną Dorindę, córkę bogatej Lady Bountiful i jej szwagierkę, nieszczęśliwą w małżeństwie Kate Sullen... Miłość i szansa na łatwe wzbogacenie się wisi w powietrzu, ale po drodze zakochani młodzieńcy będą się musieli zmierzyć z tak nieprawdopodobnymi przeszkodami, jak nocny napad zbójców. Na ich drodze stanie także pyskaty karczmarz, rozwiązły francuski hrabia, pijany szlachcic, złośliwy kamerdyner i irlandzki ksiądz. Żywiołowa zabawa w XVII-wiecznym kostiumie.(-) (-)
Materiał kina
9 września 2015