Sylwester w Teatrze Przedmieście

Serdecznie zapraszamy na Sylreż. westra 2017 do Teatru Przedmieście! Świętuj Nowy Rok razem z nami!

W programie:

20.30 Przywitanie gości
21.00 Spektakl "DYBUK RZESZOWSKI" wg dramatu Szymona An-skiego
22.30 Poczęstunek i liczne atrakcje
24.00 Szampan i życzenia noworoczne

Koszt: 100 zł/osoba
Informacje i rezerwacje: tel. 601 376 697 oraz 667 714 730
Liczba miejsc ograniczona!
___

„Dybuk Rzeszowski " to próba zmierzenia się z legendarnym żydowskim dramatem napisanym przez Szymona An-skiego. Tytułowy „dybuk" to zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku z powodu popełnionych grzechów i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało.

W latach 1911-1914 Szymon An-ski zorganizował wielką ekspedycję etnograficzną poświęconą żydowskiej kulturze ludowej, która objęła ponad 70 miejscowości na terenie Wołynia i Podola. W 1915 roku odbył trzy podróże po Galicji i Bukowinie. Gościł także w Rzeszowie - typowym galicyjskim miasteczku z liczną społecznością żydowską. Doświadczenia z podróży, jego obserwacje i zasłyszane opowieści stały się później kanwą jednego z najsłynniejszych dramatów w literaturze żydowskiej XX wieku.

Aktorzy wspólnie z widzami wyruszają w niezwykłą podróż w poszukiwaniu nieistniejącego świata chasydzkich śpiewów, gwaru jidysz i tajemniczego świata mistyki żydowskiej. Krok po kroku próbujemy odszukać cienie na murach rzeszowskich synagog i wsłuchać się w szepty kamienic przy ulicach Joselewicza, Tannenbauma, Bluma...

Autor: Szymon An-ski
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Jakub Adamski - akordeon
Występują: Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska(-) (-)
Materiał organizatora
7 grudnia 2017
Spektakle
Dybuk
Portrety
Aneta Adamska