Szaleństwa. Rewia i La Traviata w Multikinie!

Multikino przygotowało dla fanów teatru oraz baletu niezwykłe dwa spektakle. Już 8 lutego w wybranych kinach sieci na wielki ekran powraca przedstawienie Szaleństwa. "Rewia" (Follies) - legendarny musical Stevena Sounheima z Teatru Narodowego w Londynie.
Natomiast następnego dnia widzowie kinowi zobaczą "La Traviatę" w reżyserii Simona Stone'a z Opéra national de Paris.


Szaleństwa. Rewia
Nowy Jork, rok 1971. Na scenie Teatru Weismanna trwa rewia. Jutro kultowy budynek zostanie zburzony.
Trzydzieści lat później, aktorki z tego teatru organizują spotkanie. Przy kilku drinkach snują opowieść o minionych czasach, śpiewają i okłamują siebie nawzajem.

Na Spektakl Szaleństwa. Rewia (Follies) w ramach cyklu National Theatre Live zapraszamy 8 lutego o godzinie 19.00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Obsada:
Imelda Staunton (Sally Durant Plummer)
Tracie Bennet (Carlotta Campion)
Philip Quast (Benjamin Stone)
Janie Dee (Phyllis Rogers Stone)
Dominic Cooke (reżyseria)

La Traviata
W Pretty Yende – południowoafrykańska sopranistka, która na co dzień występuje w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera i Wiedeńskiej Operze Państwowej – w Operze Paryskiej z sukcesem wzięła na swoje barki arcytrudną wokalnie i aktorsko rolę Violetty Valéry, paryskiej kurtyzany, która bez pamięci zakochuje się w jednym ze swoich adoratorów. Verdi napisał swoją operę na podstawie słynnej „Damy kameliowej" Aleksandra Dumasa syna. Australijski reżyser Simon Stone przenosi akcję dzieła do dzisiejszego Paryża, pełnego elegancji, ale i rozpasania. Postaci budują relacje przez Internet. Przedstawienie przygotowano w 2019 roku. Obecnie z powodzeniem gości ono na deskach Wiener Staatsoper, co świadczy o tym, że – mimo uwspółcześnienia – spektakl ten podoba się także bardziej konserwatywnej publiczności, gdyż nadal jest zgodny z tekstem libretta.

"La Traviatę" zobaczymy w środę 9 lutego o godzinie 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Giuseppe Verdi - „La traviata" z Opéra national de Paris (Palais Garnier)
W rolach głównych: Pretty Yende, Benjamin Bernheim, Jean-François Lapointe
Reżyseria: Simon Stone
Dyryguje: Michele MariottiLeszek Kubat
Multikino S.A.
4 lutego 2022