Tancerze na Targach Poznańskich

17 i 18 stycznia Polski Teatr Tańca wystąpi w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zespół zaprezentuje przedstawienie "Czterdzieści" autorstwa światowej sławy choreografa Jo Stromgrena.

Po spektaklach w Poznaniu PTT pokaże "Czterdzieści" na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie (1.02.14 r.), Opery Wrocławskiej (10.02.14 r.) oraz Opery Novej w Bydgoszczy (14.02.14 r.).

Jak mówi twórca spektaklu, "Czterdzieści" śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi okolicznościami. Wiele warstw spektaklu portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. W "Czterdzieści" pojawi się, niecodzienna w spektaklach PTT, narracja. Twórca przedstawienia znany jest bowiem nie tylko jako choreograf, ale także dramaturg oraz reżyser teatralny i filmowy.

Bilety na przedstawienie "Czterdzieści" można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

Spektakl "Czterdzieści" powstał w ramach projektu "Znaki czasu - pokonać granice. Działania artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii oraz Islandii."(-) (-)
Materiał Teatru
15 stycznia 2014
Spektakle
Czterdzieści