Taniec butoh, cooking show, karaoke

12 kwietnia o godz. 19.30 na Scenie Małej Teatru Powszechnego odbędzie się performance "Hiroshima salon" Sachiko Hary. Poprzedzi go czytanie tekstu "Little Boy, Big Taifoon" Hisashiego Inoue w reżyserii Łukasza Chotkowskiego w wykonaniu: Aleksandry Bożek, Karoliny Adamczyk, Michała Czachora i Mateusza Łasowskiego.

Taniec butoh, cooking show, karaoke, video-wywiady - 12 kwietnia odbędzie się performance "Hiroshima salon" Sachiko Hary, który nawiązuje do dwóch tragicznych wydarzeń w historii Japonii - zrzucenia bomby atomowej na Hiroshimę w 1945 r. i katastrofy elektrowni jądrowej w Fukushimie (porównywanej do tej z Czarnobyla), 66 lat po wojennej zagładzie.

Hara wychodzi od tekstu "Little Boy, Big Taifoon" Hisashiego Inoue i prowadzi interaktywną grę z różnymi formami performatywnymi: od tańca butoh, przez cooking show aż po karaoke. Wykorzystuje też video wywiady z ludźmi na temat pamięci o katastrofie i stereotypów dotyczących Japonii. Osobista opowieść - zainspirowana pierwszą podróżą Hary do Warszawy, miasta również dotkniętego traumatyczną historią wojenną - zderza kody popkulturowe z wymiarem totalnej zagłady i bada współczesną wrażliwość.

Performance zostanie poprzedzony czytaniem tekstu "Little Boy, Big Taifoon" Hisashiego Inoue w reżyserii Łukasza Chotkowskiego w wykonaniu: Aleksandry Bożek, Karoliny Adamczyk, Michała Czachora i Mateusza Łasowskiego.

Obecnie "Hiroshima salon" jest kontynuowana w Hannoverze, a wcześniejsze pokazy odbywały się m.in. w Tokio, Hiroshimie, Berlinie i Hamburgu.

Sachiko Hara - japońska aktorka, performerka, pracująca na stałe w Niemczech. Współpracowała z najwybitniejszymi reżyserami niemieckimi, m.in.: René Polleschem, Nicolasem Stemannem, Karin Beier oraz wielokrotnie z Christophem Schlingensiefem.

Opieka nad projektem: Łukasz Chotkowski

Parter projektu: Goethe Institut

Performance "Hiroshima salon" prezentowany będzie w ramach bloku tematycznego Teatru Powszechnego: "MIASTO. MIĘDZY UTOPIĄ A ROZCZAROWANIEM".

BILETY:

60 zł normalny, 40 zł ulgowy(-)
Materiał Teatru
11 kwietnia 2015