Teatr jest spotkaniem #1: wolność sztuki

Teatr Zagłębia rozpoczyna nowy cykl spotkań, dyskusji i warsztatów „Teatr jest spotkaniem". Ideą jest stworzenie miejsca, w którym możliwa jest rozmowa – zwłaszcza gdy w przestrzeni publicznej brakuje merytorycznej debaty.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 marca o 19:00. Tematem będzie wolność sztuki. Czy istnieją granice dla swobody artystycznej wypowiedzi? Jeśli tak, kto powinien te granice ustalać? Gdzie kończy się artystyczna prowokacja, a zaczyna nowoczesny marketing ?

Moderowana debata z udziałem teoretyków, publicystów oraz praktyków teatru, może stać się okazją do określenia oczekiwań wobec misji teatru publicznego, roli artystów i sztuki w nowoczesnym społeczeństwie. Rozmowa będzie dotyczyła m. in. prowokacji i skandalu, dążenia do prawdy i oczyszczenia, relacji fikcji z rzeczywistością.

Goście:
dr Aneta Głowacka - teatrolożka i krytyczka teatralna (miesięcznik „Teatr", kwartalnik „Opcje")
Aneta Groszyńska – reżyserka teatralna, kierowniczka artystyczna Teatru Zagłębia
Paweł Świątek – reżyser teatralny

Prowadzenie: Michał Centkowski – recenzent Tygodnika Newsweek

Wstęp: 1 zł (zakup wejściówek możliwy wyłącznie w dniu debaty, od godz. 18:00 )
---
Nazwa cyklu nawiązuje do słów Jerzego Grotowskiego „teatr jest spotkaniem" [tytuł wywiadu wywiad udzielony przez Grotowskiego Naimowi Kattanowi w: "Ku teatrowi ubogiemu", J. Grotowski](-) (-)
Materiał Teatru
6 marca 2017