Teatr Maska zaprasza w niedzielę

Teatr Maska zaprasza w niedzielę o godz. 16.30 na spektakl, do którego scenariusz napisał Aleksander Bielenda wg Oskara Kolberga a scenografię przygotował Janusz Pokrywka.

Zwyczajny dom, zwyczajne spotkanie trzypokoleniowej rodziny. Jednak jest coś tego dnia, czego jeszcze nie było. Jedna piosenka zaśpiewana przez matkę dziewczyny idącej na wesele koleżanki powoduje, że to mieszkanie zapełnia się dziwnymi głosami, postaciami, śpiewem, tańcem. Czyim? Domowników. Oni mówią o tym, co sami przeżyli, co znają z przekazów rodzinnych, sąsiedzkich - z dawnych podkarpackich wsi. Dużo tych opowieści owianych jest grozą, magią, niezwykłością. Ale bywa również psotnie i figlarnie, bo tak też bywało na dawnych wiejskich weseliskach. Czy młodzi - córka i jej narzeczony idący na współczesne wesele odnajdą w tym coś dla siebie? Emocje są przecież ponadczasowe. Przyjrzyjmy się tym nieco już zapomnianym obyczajom, tradycjom i wierzeniom. Pretekstem niech staną się uczucia i rytuały z nimi związane. Poznawajmy, porównujmy, szukajmy sedna opowieści

Spektakl został zrealizowany w ramach programu Kolberg - Promesa 2014. W roku 2014 obchodzimy 200-setną rocznicę urodzin Oskara Kolberga - wybitnego etnografa, folklorysty, znawcy kultury ludowej.

Wstęp wolny(-)
Materiał Teatru
8 października 2014