Teatr Montownia gościem Och-Teatru

W najbliższy weekend Teatr Montownia będzie gościć na deskach Och-Teatru. Niezapomniany wąsaty girlsband znowu zatańczy
i zaśpiewa. Natomiast wszystkich, którym los teatru nie jest obojętny, lub tych, którzy mają go kompletnie dosyć, zapraszamy na wieczór teatralny „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć
o teatrze, a boicie się zapytać.


"Wąsy"
Och-Teatr, Duża Scena
piątek, 15 maja, g. 19:30

Sztuka „Wąsy" została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Sztukę „Wąsy" może zagrać od czterech sztuk aktorów, obojętnie jakiej płci, byle tylko wąsy mieli. W przypadku tej realizacji, której reżyserem będzie sam autor sztuki, wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki.

Tekst i reżyseria: Maciej Kowalewski
Aktorzy: Teatr Montownia (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki)

Bilety: 35 - 75 zł.

 

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać"
sobota, 16 maja, g. 16:00

Tekst: Roman Radomski i Teatr Montownia
Występują: TEATR MONTOWNIA w składzie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
Scenografia: Paulina Czernek

Kolejne zderzenie z prawdziwym teatrem i jego problemami. Po pamiętnej dyskusji o Warszawie w spektaklu „Stolyca" (której owocem jest m.in. lifting Dworca Centralnego i rozpoczęcie budowy drugiej linii metra ), tym razem Montownia dyskutuje o kondycji współczesnego teatru w Polsce. Zważywszy na liczne spory, różnice zdań, a niekiedy nawet oznaki otwartej wrogości wobec siebie, wyrażanej przez artystów scen warszawskich, Teatr pragnie naciąć napęczniały wrzód, aby oczyścić atmosferę i podłożyć podwaliny pod fundament nowego, powszechnego, współczesnego, dramatycznego, polskiego i narodowego, przy udziale inicjatywy prywatnej, Teatru. Wszystkich, którym los teatru nie jest obojętny, lub tych, którzy mają go kompletnie dosyć, zapraszamy na wieczór teatralny pt.: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać"... Wieczór poprowadzą aktorzy Montowni.

Bilety: 35 - 45 zł.

 

 (-)
(na podstawie materiałów Teatru)
12 maja 2015
Spektakle
Wąsy