Teatr na wyjeździe

„Ojczyzna" Krystyny Miłobędzkiej w reż. Justyny Sobczyk oraz „Drugi spektakl" w reż. Anny Karasińskiej dotrą dzięki temu do tysięcy nowych widzów.

W nowym sezonie „Ojczyzna" wyruszy w trasę po Polsce już w sierpniu: zaprezentowana zostanie w ramach kolejnej edycji Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra!Art. w Kielcach.

We wrześniu podczas 7. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr" 2016, zaprezentowany zostanie „Drugi spektakl".

Natomiast w październiku Teatr Polski w Poznaniu weźmie udział w dwóch prestiżowych festiwalach: w najważniejszym kulturalnym wydarzeniu dla najmłodszych, czyli Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie oraz w 21. Konfrontacjach Teatralnych w Lublinie. Warszawska publiczność zobaczy „Ojczyznę" w reż. Justyny Sobczyk, a w Lublinie poznański zespół wystawi „Drugi spektakl" w reż. Anny Karasińskiej.

Nowa Sól, Jarocin, Gostyń, Konin, Krotoszyn, Sulejów, Radomsko – w tych miastach Teatr Polski w Poznaniu zaprezentuje „Ojczyznę" w ramach programu TEATR POLSKA | Jedziemy z Teatrem.

Warto wspomnieć, że w czerwcu łódzka publiczność zobaczyła spektakl „Ojczyzna" na Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela, na którym zdobył on dwie nagrody! Wyróżnienie „za odwagę zaproszenia młodego widza do dyskusji na temat charakteru przynależności do społeczeństwa i zaproponowanie konkretnej jego wizji" oraz nagrodę specjalną przyznaną przez Jury Dziecięce!(-) (-)
Materiał Teatru
23 sierpnia 2016