Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi znów online!

W myśl naszego hasła #bądźmywkontakcie, które towarzyszy nam od marca 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy zaczęliśmy udostępniać nasze spektakle i wydarzenia online, nie zostawimy naszych widzów bez dostępu do teatru i sztuki.

- Na czas ponownego zamknięcia instytucji kultury zaplanowaliśmy dla naszej publiczności szereg spektakli i akcji, w których widzowie będą mogli uczestniczy - mówią pracownicy Teatru - Wracamy do organizowania tzw. „wspólnego oglądania" spektakli na naszym profilu na Facebooku. Już w sobotę 20 marca o 19:15 zapraszamy na monodram Wojciecha Bartoszka „Ostatnie słowo", który jest adaptacją opowiadania Sławomira Mrożka, o tym samym tytule i przedstawia perypetie mało znanego pisarza i scenarzysty, który dostał zadanie napisania treści owej ostatniej wypowiedzi. Spektakl będzie można na bieżąco komentować i oglądać niemal jak w teatrze.

Kolejny rok przyjdzie nam świętować Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca) bez spotkania na żywo z publicznością. W tym dniu, za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatru, swoje życzenia dla widzów przekażą Pani Dyrektor Dorota Ignatjew oraz aktorzy Teatru Nowego. Na godzinę 19:15 zaplanowane zostało wspólne oglądanie spektaklu „Humanka" w reżyserii Leny Frankiewicz. Spektakl został zarejestrowany dzięki współpracy z Fundacją Gospodarstwo Dźwiękiem i Obrazem. W Poniedziałek Wielkanocny natomiast zaprosimy widzów do obejrzenia spektaklu „Kobro" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, a 9 kwietnia przypomnimy inny spektakl w jej reżyserii - „Kościuszko. Ostatnia bitwa".

Najmłodsi widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach Teatralnej (wy)Bawialni online. 21 marca o godzinie 16:00 zapraszamy na rozgrzewkę buzi i języka z Aleksandrą Posielężną. Zgłoszenia przyjmujemy na adres edukacja@nowy.pl. A 28 marca także o 16:00 organizujemy Tańcowanie na ekranie z Darią Krzyżaniak. Nagranie dostępne będzie na naszej stronie internetowej www.nowy.pl.

Warto będzie zaglądać na nasze media społecznościowe, gdzie również będziemy pokazywać materiały związane z przygotowaniami do najnowszej premiery - „Edwarda drugiego" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Spektakl z Piotrem Cyrwusem w roli głównej zobaczymy 10 kwietnia o 19:00 już na żywo w Teatrze Nowym.Kuba Galczak
Materiał Teatru
22 marca 2021