Tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pi pes

Opera Śląska w Bytomiu, 16 października 2016 / w niedzielę/ o g. 18.00, Touch of Ireland – The Storm – Carrantuohill & Treblers, to widowisko muzyczno-taneczne stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne grupy Carrantuohill oraz współpracującej z nią formacji tanecznej Treblers.

Carrantuohill oferuje przedstawienie artystyczne, gdzie swoją muzykę traktuje jako tło do niezwykle widowiskowego irlandzkiego tańca. Na bazie wielu wspólnych prób i koncertów z wyśmienitą formacją taneczną Treblers został opracowany program, gdzie niezwykle szeroko prezentowany jest irlandzki taniec w mistrzowskim wydaniu z licznymi elementami tzw. „step dance" – tak charakterystycznego dla tańca z Zielonej Wyspy. Bogate stroje i finezyjne układy taneczne zachwycają każdego widza. W spektaklu prezentowane się wszystkie elementy tańca irlandzkiego: reel, jig, slip jig, grupowe układy taneczne, pokazy solowe, i wreszcie ... step irlandzki. A wszystko w oparciu o oryginalne choreografie, barwne stroje, ekspresję ruchu i naturalny wdzięk tancerek. Niezwykle duży nacisk położony jest na muzyczne opracowanie widowiska. Tradycyjne instrumenty, bogaty i niezwykle zgrany repertuar zespołu Carrantuohill i charyzma muzyków – czyli wszystko to, co sprawia, że zespół jest owacyjnie przyjmowany przez każdą publiczność, począwszy od koncertów w irlandzkich pubach, po występy na największych scenach festiwalowych i teatralnych. Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki", na którą w projekcie został położony niezwykle duży nacisk.

Touch of Ireland – to niezwykle zrównoważone w proporcjach: Muzyka i Taniec.
... i wszystko na żywo!

Carrantuohill istnieje w niezmiennym składzie już od blisko 30 lat!!! Jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Koncertuje od Moskwy po Irlandię... (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja...). Na swym koncie zespół ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in. na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 15 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A. M. Jopek, S. Sojką, P. Kukizem, T. Szukalskim, W. Karolakiem, K. Ścierańskim, U. Dudziak, A. Dymną). Carrantuohill jest laureatem nagrody Fryderyk w kategorii etno/folk oraz zdobywcą Złotej Płyty za album „Inis" i Platynowej za „Session". Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pi pes... Carrantuohill w Irlandii ... a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą... prawie wszystko.

Taniec – Treblers dynamiczna i barwna formacja tańca irlandzkiego...
widowiskowe układy taneczne...
występy na największych scenach w Polsce i za granicą...
piękne kostiumy... step irlandzki...
Więcej informacji: www.treblers.pl
Zapraszamy! Bilety w cenie 60, 55, 50 zł

*Organizatorzy spektaklu „Touch of Ireland – the storm" informują, że koncert ten będzie rejestrowany przez ekipę TV i wykorzystany w produkcji fonograficznej DVD oraz emitowany na publicznych polach eksploatacji medialnych. Wejście na salę koncertową równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na rejestrację i emisję wizerunku osób uczestniczących w koncercie.(-) (-)
Materiał Opery
12 października 2016