Tournée po Azji

Białostocki Teatr Lalek wrócił z tournée w Azji ze spektaklem "Mikrokosmos. Kompozycje" w reż. Roberta Drobniucha.

Widowisko, będące koprodukcją BTL i Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, czterokrotnie zaprezentowano na Tajwanie w ramach festiwalu "Kaohsiung Children's Art Education Festival (2013 KCARF)"; pięciokrotnie BTL wystąpił podczas ósmej edycji "Shanghai International Children's Theatre Festival 2013" w Chinach, gdzie otrzymał jedną z festiwalowych nagród - "Perfect Performance".

Spektakl inspirowany filmem „Mikrokosmos" prezentuje jeden dzień z życia owadów. To poetycka opowieść o małym wielkim świecie, gdzie każde stworzenie ma swoje zmagania i problemy. Jest Mucha, na którą czyha sieć Pająka i ruszający do ataku Komar, jest obżarty Robak, ale też uczuciowe Motyle...

Pokazane w prostych sytuacjach, w troskach i radościach, przez co bardzo przypomina... ludzi. I młodszych, i starszych, bo spektakl adresowany jest zarówno do dzieci, jak ich rodziców. Wspólna produkcja Białostockiego Teatru Lalek i Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca łącząca różnorodne środki wyrazu: oryginalne formy lalkowe, elementy pantomimy, a zwłaszcza taniec współczesny.

Podróż teatru do Azji nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Miasta Białystok oraz Instytutu Adama Mickiewicza.(-)
Materiał Teatru
9 sierpnia 2013
Portrety
Robert Drobniuch