Tragikomiczne spotkania. Premiera

"Życie Mariana" na podstawie sztuki niemieckiej pisarki Sibylle Berg to najnowsza produkcja wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Premiera spektaklu w reżyserii Agnieszki Olsten odbędzie się w piątek.

Fabułę spektaklu stanowi opowieść o człowieku, który jako jeden z nielicznych jest przedstawicielem wymarłego gatunku. Światem w sztuce Berg rządzą zwierzęta. Sceny z życia Mariana przedstawione są w formule telewizyjnego show, które oglądają zwierzęta, komentując wszystko, co spotyka tytułowego bohatera.

"W przedstawieniu dwie reżyserki: Pani Bóg i Śmierć, organizują dla Tapira, Sarny i Chomika rozrywkowe widowisko z człowiekiem w roli głównej. Ta z pozoru nonsensowna fabuła jest pretekstem do przyjrzenia się zobojętniałej cywilizacji oraz tragikomicznego spotkania z fenomenem strachu i banałem zła" - piszą o fabule przedstawienia jego twórcy.

Do tej pory na polskich scenach wystawiono trzy sztuki Berg. Wałbrzyski Teatr Dramatyczny oraz Teatr Bagatela w Krakowie zrealizowały "Psa, kobiety, mężczyzn", Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie wystawił "Patrz słońce zachodzi", a Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie "Pana Mautza".

"Życie Mariana" będzie można zobaczyć na Scenie Ciśnień wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.(-)
Materiał Teatru
11 grudnia 2014
Spektakle
Życie Mariana