Transmisja na żywo

4 lutego o godz. 12.00, w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół, uczniowie ze szkół w całej Polsce będą mieli okazję obejrzeć transmisję na żywo z musicalu „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”. Będzie to już druga transmisja z naszego Teatru w ramach tego cyklu. 20 lutego 2013 roku pokazywaliśmy spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem ze strony publiczności.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a który w maju 2015 roku przekroczył już milion młodych widzów. Oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

Transmisja możliwa jest po uruchomieniu w przeglądarce internetowej linku oraz wpisaniu hasła dostępu na wygenerowanej stronie - link oraz hasło przesyła koordynator iTeatru TVP. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.iteatr.tvp.pl/.

Bilety w cenie 25-28 zł są jeszcze dostępne w Kasie oraz na stronie internetowej Teatru.(-)
Materiał Organizatora
30 stycznia 2016