Transmisja online "Fantazji" w reż. Anny Karasińskiej

W sobotę 2 października odbyła się transmisja spektaklu "Fantazja" w reżyserii Anny Karasińskiej. Spektakl nagrano na żywo z udziałem publiczności na scenie TR Warszawa na Marszałkowskiej 8. Transmisja odbyła się na platformie TR Online. Reżyserką streamingu była operatorka filmowa Małgorzata Szylak.

Wieczór w TR Online 2 października rozpoczął się o godzinie 18:45 wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanym przez aktora TR Warszawa, Rafała Maćkowiaka. Transmisja spektaklu rozpoczęła się o godzinie 19:00 prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska 8. Po zakończeniu spektaklu spotkanie z twórcami i twórczyniami poprowadził krytyk filmowy, Błażej Hrapkowicz. Nagranie spotkania jest dostępne na platformie TR Online. 

Twórcy i Twórczynie:
Spektakl w reżyserii Anny Karasińskiej powstał w 2017 roku. Dramaturgami spektaklu są Magdalena Rydzewska i Jacek Telenga. W październikowych spektaklach wystąpią aktorzy i aktorka z TR Warszawa: Rafał Maćkowiak, Maria Maj i Adam Woronowicz oraz gościnnie Aleksandra Bożek, Michał Kosela i Zofia Wichłacz. Premiera spektaklu miała miejsce 9 kwietnia 2017 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. Październikowe pokazy "FANTAZJI" odbywają się w ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier.

Reżyserka Anna Karasińska o spektaklu: Pracując nad spektaklem skupiliśmy się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/ widzieć ich punkt widzenia. Można powiedzieć że w sali teatralnej zorganizowaliśmy spotkanie pewnej liczby osób, które w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkały, lub spotkałyby się i nie zauważyły tego. Trudno powiedzieć o nich, że są to teatralne postaci lub że są to osoby fikcyjne. Osoby te pojawiają się na zetknięciu wyobraźni widzów i aktorów, oddziałują na siebie, towarzyszą sobie i znikają. W spektaklu obserwujemy także mechanizm przyjmowania na siebie roli przez aktorów. Mamy nadzieję, że w tym spotkaniu powstaje pewne poczucie bliskości i radości
i że mechanizm bezinteresownego zauważania innych, i współodczuwania z nimi, może zostać przez widza „wyniesiony" z teatru.Kaja Stępkowska
Materiał nadesłany
4 października 2021
Spektakle
Fantazja
Teatry
TR Warszawa