Trójmiejska Polecajka Weekendowa

W ostatni weekend września Trójmiasto zaprasza do swoich teatrów na kolejne propozycje spektakli.

"Tajemnicza Irma Vep" reż. Adam Orzechowski - Teatr Wybrzeże

24 września, godz. 19:00 - Stara Apteka (Sopot)

26 września, godz. 19:00 - Stara Apteka (Sopot)

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury. Także i w polskiej prapremierze tej zwariowanej komedii zdarzyć się może wszystko. Naprawdę wszystko. Powstają dwa spektakle, w dwu różnych obsadach. Choć oparte na tym samym tekście, będą to z pewnością dwie różne "Tajemnicze Irmy Vep"... (materiały teatru)

"Życie intymne Jarosława" reż. Kuba Kowalski - Teatr Wybrzeże

24 września, godz. 20:00 - Malarnia (Gdańsk)

Historia burzliwej miłosnej relacji jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy z młodszym o 40 lat Jerzym Błeszyńskim. Od piekła zazdrości, namiętności, odrzucenia i rozstań aż po głębokie zrozumienie i pielęgnowanie w chorobie. W ich miłość wpisana była śmierć - Jerzy chorował na gruźlicę. Tym samym literatura Iwaszkiewicza połączyła się z życiem osobistym - literacki motyw młodego, śmiertelnie chorego mężczyzny był obecny w jego twórczości od samego początku. (materiały teatru)

"Inna dusza" reż. Michał Siegoczyński - Teatr Polski Bydgoszcz

25 września, godz. 20:00 - Teatr Miejski (Gdynia)

Oparty na znakomitej powieści Orbitowskiego spektakl, w którym młodość popełnia okrutną zbrodnię... Przenikliwa analiza bydgoskiego mordercy. Czym jest ów "pierwiastek zła", który świadkowie procesu rzekomo widzieli w oczach oskarżonego? Czy chęć destrukcji przychodzi z zewnątrz, czy jest uśpiona w każdym z nas? I w końcu, co może czuć człowiek, kiedy pozbywa życia drugiego człowieka? (materiały teatru)

 Oliwia Witek
Dziennik Teatralny Trójmiasto
24 września 2021