Urodziny Beethovena

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza w niedzielę 15 listopada o godz. 16.00 na swój fanpage do wspólnego świętowania urodzin mistrza Ludwiga van Beethovena, podczas koncertu online. Z dobrych źródeł wiemy, że udział w przyjęciu weźmie sam kompozytor. W świecie muzycznych wrażeń wszystko jest bowiem możliwe!

Ludwig Van Beethoven urodził się 250 lat temu - w grudniu 1770 roku. To jeden największych twórców muzycznych wszech czasów i ostatni z tzw. klasyków wiedeńskich, autor 9 symfonii, ale także sonat i wariacji fortepianowych oraz pieśni. I właśnie pieśni, a także wariacje na głos i fortepian, zabrzmią m.in. podczas tego wyjątkowego przyjęcia.

Urodzinowy koncert przygotowali Kameraliści Opery Śląskiej, w składzie: Agnieszka Machała (skrzypce I), Agata Maśnica (skrzypce II), Łukasz Unger(altówka) i Nikol Latocha (wiolonczela). Gościnnie zagrają: Katarzyna Oźlańska(klarnet), Julia Ilczuk(fagot), Sebastian Wizner(obój), Jadwiga Surtel Jadwiga Surtel i Jarosław Nowak(waltornia). Przy fortepianie Larisa Czaban, a zaśpiewa solistka Anna Borucka. W repertuarze m.in. Wariacje na temat „La ci darem la mano" oraz Pieśni wybrane na głos i fortepian skomponowane przez mistrza Beethovena, ale to nie wszystko...Zapraszamy na niezwykłe urodziny!

Link do transmisji:
https://youtu.be/oTnbtZ6y4oI

 Magdalena Nowacka-Goik
Materiał Teatru
14 listopada 2020