W basenie

Trwają ostatnie przygotowania do najnowszej produkcji Wrocławskiego Teatru Lalek. Tym razem spektakl "Rekiny w basenie" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza i Roberta Skolmowskiego zostanie zaprezentowany najmłodszym we Wrocławskim Aquaparku.

- Przedstawienie opowiada o przygodach grupy piratów. Akcja sztuki będzie się rozgrywać na pełnym morzu. Teatralną scenę zastąpi tu przestrzeń parku wodnego: baseny, rzeka, wysepki i fontanny - powiedziała Anna Hejno, rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Teatru Lalek. - Spektakl ma charakter interaktywny - publiczność czynnie bierze udział w przedstawieniu, może wpływać na jego przebieg, pomagając bohaterom - mówiła rzeczniczka. 

Widzowie z racji, że będą równocześnie gośćmi aquaparku wystąpią w strojach kąpielowych, co umożliwia im aktywne uczestniczenie w spektaklu. Mali widzowie będą mieli do dyspozycji rozmaite akcesoria, na przykład armatki i pistolety wodne, których będą używać w kolejnych scenach, walcząc z potworem czy też odzyskując klucz do tajemniczej skrzyni.

Akcja spektaklu będzie bardzo żywa, przygody następują jedna po drugiej w błyskawicznym tempie. Dzieci będą otrzymywać od bohaterów ciągle nowe zadania: odszukanie liter hasła, którym można będzie wywołać potwora, odzyskanie klucza, pomoc zemdlonej syrence. 

- Poza rozrywkowymi spektakl będzie miał również walory edukacyjne - mali widzowie poznają zasady pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w wodzie - mówiła Hejmo zachęcając widzów do zobaczenia przedstawienia, które będzie grane w soboty, niedziele oraz poniedziałki.(-)
PAP
27 lutego 2010
Spektakle
Rekiny w basenie