W hołdzie wszystkim wąsatym

Maciej Kowalewski napisał tę sztukę na zamówienie Teatru Montownia, w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna, ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych.

Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Sztukę Wąsy może zagrać od czterech sztuk aktorów, obojętnie jakiej płci, byle tylko wąsy mieli. W przypadku tej realizacji, której reżyserem będzie sam autor sztuki, wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Spektakl tylko dla widzów dorosłych (niekoniecznie z wąsami).

___

Taki poziom abstrakcji na scenie jest w stanie nam zapewnić tylko jeden zespół. Mowa oczywiście o aktorach Teatru Montownia.
Katarzyna Binkiewicz

Och-Teatr ma w swoim repertuarze prawdziwą perełkę humoru – WĄSY autorstwa i reżyserii Macieja Kowalewskiego. Sztuka miała premierę pod koniec lata 2012 roku na fali ogólnoświatowej mody na wąsy, których zdjęcia i rysunki były prawie wszędzie. Wąsy, wąsami ale od tego czasu spektakl absolutnie nic nie stracił na swoim komizmie.
Krzysztof Stopczyk

31 sierpnia (piątek) o 19:00
w Sztygarce

Teatr Montownia i Och-Teatr (Warszawa)
"Wąsy" - tekst i reżyseria: Maciej Kowalewski
muzyka: Bartosz Dziedzic
scenografia i reżyseria świateł: Piotr Rybkowski
kostiumy: Pola Gomółka
na scenie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
czas trwania: ok. 120 minut (1 przerwa)Izabela Mikrut
Materiał organizatora
28 sierpnia 2018
Spektakle
Wąsy