W krainie czarów

Impresaryjny Teatr Muzyczny nie zwalnia tempa. Na ten weekend przygotował recital Marty Bizoń, kolejną prezentację sztuki "Rosnę", a także podróż z Alicją do Krainy Czarów. Tym razem przygody bohaterki słynnej powieści Lewisa Carolla będziemy mogli zobaczyć w formie musicalu.

W niedzielę "Alicję w Krainie Czarów" zaprezentuje w Toruniu Teatr Futryna. Tworzy go grupa uzdolnionych artystycznie amatorów, działających razem od 2005 roku. W sumie aż 45 osób w przedziale wiekowym od 15 do 30 lat. Jak można wyczytać z materiałów promocyjnych, "Historia Alicji stała się dla aktorów inspiracją do podjęcia rozważań na temat poszukiwania własnej tożsamości". "Alicja w Krainie Czarów" zagości na scenie Impresaryjnego Teatru Muzycznego przy ulicy Żeglarskiej w niedzielę.

Tu i tu

Z kolei dzień wcześniej będzie można wysłuchać recitalu Marty Bizoń, aktorki związanej z krakowskimi Teatrem Ludowym i Teatrem im. J. Słowackiego, współpracującej także z Teatrem STU oraz Operą Krakowską. Marta Bizoń jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej.

Do Torunia przyjedzie, aby promować najnowszą płytę "Tu i tu". Znalazło się na niej dwanaście kompozycji, dla których inspiracją była jej własna książka "Zapiski artystki". To opowieści o życiu w dwóch zależnych od siebie rzeczywistościach, gdzie świat realny przenika się ze światem teatru. Aktorka ma w swoim repertuarze również ponad dwieście piosenek, m.in. utwory Hanki Ordonówny, Edith Piaf oraz Kabaretu Starszych Panów, które z powodzeniem prezentowała w Piwnicy pod Baranami.

Z małym dzieckiem do teatru

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można także po raz kolejny obejrzeć pierwszą produkcję Teatru Muzycznego stworzoną z myślą o najmłodszych widzach.

Historia "Rosnę" oparta jest wokół narodzin i wychowania dziecka. Mamie (w tej roli Małgorzata Jakubiec-Hauke) pomaga w tym zadaniu dwójka aniołów (Radosław Smużny i Natalia Maja Jakubowska). Na "Rosnę" można przyjść zarówno z rocznym dzieckiem, jak i 5-latkiem.

- Każdy z nich znajdzie w tej sztuce coś dla siebie. Najmłodsi zachwycą się kolorami i muzyką, a ci nieco starsi - nieskomplikowaną fabułą - twierdzi Mariola Fajak-Słomińska, która wyreżyserowała spektakl. - Takie sztuki zawsze cieszą się ogromną popularnością, ponieważ niewiele jest propozycji skierowanych do tak malutkiego widza.

***

Dla najmłodszych i ich rodziców

> 11 października (sobota) - recital Marty Bizoń, promocja płyty "Tu i tu", godz. 19

> 12 października (niedziela) - Teatr Futryna, Alicja w Krainie Czarów, musical, godz. 12

> 11 i 12 października - Impresaryjny Teatr Muzyczny, Rosnę, godz. 11 i 14.Tomasz Bielicki
Nowości
10 października 2014