Wakacyjne spektakle Teatru WARSawy

W maju została otwarta nowa placówka kulturalna – Teatr WARSawy – która prowadzona będzie przez -może już znany - Teatr Konsekwentny. Teatr WARSawy to centrum kultury i nowoczesnego teatru, przestrzeń, w której –oprócz wystawiania spektakli – będzie także prowadzona działalność edukacyjna i społeczna, a utworzona we foyer klubokawiarnia zamieni się miejsce spotkań, galerię i salę koncertową.

Nowa placówka będzie działać także w wakacje.

Wakacyjny Repertuar:

„Kompleksportnoya" - na motywach książki Philipa Rotha.
21 i 22 sierpnia 2013 r., godz. 20.00

„Kompleks Portnoya" to kultowy i zarazem skandalizujący tekst - manifest młodego pokolenia lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Jeden z kamieni milowych prozy amerykaoskiej ubiegłego stulecia. Tekst obyczajowy rozprawiający się za jednym zamachem z tabu seksu i jedzenia w moralności mieszczaoskiej, dominacją religii i matki w kulturze żydowskiej, mitem ojca i psychoanalizy.

Zdobywca dwóch feliksów warszawskich!

"Pożar w Burdelu", Odc. 9 "Muzeum Powstania"
1 i 2 sierpnia 2013 r., godz. 20.00

"Pożar w burdelu" to kabaret pokazujący Warszawę w krzywym zwierciadle. Jego autorzy Michał Walczak i Maciej Łubieoski co miesiąc piszą nowy odcinek. - Postaci powstają na podstawie naszych historii, obserwacji - mówi Anna Smołowik. Tym razem zabrali się za Muzeum Powstania. Co z tego wyniknie? Przekonad się można w WARSawskim wydaniu Pożaru!

"Kontrabanda" -  na podstawie American Buffalo Davida Mameta
28 sierpnia 2013 r., godz. 20:00

„American Buffalo" Davida Mameta to czarna komedia osadzona w realiach amerykaoskiego prowincjonalnego miasteczka (Buffalo) połowy lat 90-tych. Bohaterami są trzej życiowi nieudacznicy w średnim wieku. Panowie planują „skok" na przypadkowego klienta lombardu. Misternie przygotowany plan okazuje się z biegiem akcji pełen luk, niedociągnięć, źle przygotowanych założeo, niesprawdzonych informacji.

„Kontrabanda" - adaptacja scenariusza Mameta w tłumaczeniu Janusza Kondratiuka przenosi akcję dramatu dosłownie i w przenośni na „polskie podwórko". I tak podupadający amerykaoski lombard zamienia się w uliczny „śmieciowy" stragan z towarem wszelakim: bateryjki, obcinarki włosów w uszach, nożyki, płyty dvd i stare czasopisma. Amerykaoscy podstarzali „żigolo" z Buffalo stają się trzydziestolatkami z polskiego prowincjonalnego miasteczka, a może z wielkomiejskiego przejścia podziemnego.

Bilety grupowe (OD 10 OSÓB) - cena biletu tylko 30 zł!
Organizujemy także spektakle zamknięte dla grup min. pięddziesięcioosobowych.
Wszystkie spektakle odbywają się w siedzibie TEATRU WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7)
Rezerwacja biletów grupowych: info@teatrwarsawy.pl; tel. 509 780 261(-) (-)
Materiał Teatru
26 lipca 2013
Teatry
Teatr WARSawy