Walentynki, melancholia i francuskie piosenki

W Walentynki (14 lutego) warszawski Teatr Ateneum zaprasza na "La boheme" - niepowtarzalny wieczór z piosenką francuską w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego.

Kelnerka czy elegancka dama, poeta czy barman - każdy z nich ma do opowiedzenia chwytającą za gardło historię. Każda, osnuta jest na kanwie któregoś z wielkich hitów piosenki francuskiej. Słuchając ich, poczuć można finezję ballad Jacquesa Brela, wirtuozerski czar Charlesa Aznavoura, uwodzącą melancholię Joe Dassina, tragizm piosenek Edith Piaf. Będzie dowcipnie, do śmiechu, do łez. Wszystko to, jak w każdym szanującym się lokalu, do muzyki granej na żywo.

Goście w Teatrze Ateneum usłyszą takie przeboje jak "Kochankowie jednego dnia" ("Les Amants d'un jour") i "Pod niebem Paryża" ("Sous Le Ciel De Paris") Edith Piaf w wykonaniu Anny Gorajskiej, "Nie opuszczaj mnie" ("Ne me quitte pas") Jacquesa Brela oraz "Jeśli tylko zwykłe pa" ("Et si tu n'existe pas") Joe Dassina w interpretacji Tomasza Kozłowicza, "Cukierki dla panienki mam" ("Les bonbons") Brela, tym razem w wykonaniu Grzegorza Damięckiego, "C'est si bon" ("C'est si bon") Angela Duranda duetu Marek Lewandowski i Bartłomiej Nowosielski, "Padam padam" Edith Piaf i "Ty" ("Tous Les Visages de l'Amour") Charlesa Aznavoura, które zaśpiewa Marzena Trybała czy tytułowe "La boheme" (również Aznavoura), w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły. Wszystko to, jak w każdym szanującym się lokalu, do muzyki granej na żywo. Będzie dowcipnie, do śmiechu, do łez.

Choreografię do spektaklu przygotował Krzysztof Tyniec.(-)
Materiał Teatru
22 stycznia 2013
Spektakle
La Bohéme,
Portrety
Domalik Andrzej