Warsztatowy weekend

Premiera familijnej opowieści muzycznej „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to nie jedyna atrakcja, jaką Teatr Muzyczny przygotował dla swoich widzów na najbliższy weekend. W sobotę i w niedzielę 6 i 7 grudnia, a także w poniedziałek 8 grudnia, kolejne spotkanie z warsztatami muzycznymi.

6 grudnia o godzinie 10:30 w przestrzeni Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz kolejny odbędą się nieodpłatne warsztaty dźwiękowe. Warsztaty nastawione są na doświadczenia praktyczne z łatwymi do zaobserwowania rezultatami. Ich uczestnicy ponownie zgłębią tajniki dźwięku, przyjrzą się zjawisku fali akustycznej, a także poznają zależności, łączące dźwięk w charakterze fizycznym i muzycznym. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych.

Dzień później, 7 grudnia, o g. 10:00 ruszy cykl warsztatów wokalnych, które poprowadzi Jerzy Satanowski – znany kompozytor, aranżer, pianista oraz reżyser teatralny. Autor muzyki filmowej do dzieł takich jak „Siekierezada", czy „Dzień świra". Współpracował między innymi z Edytą Geppert, Stanisławą Celińską, czy Krystyną Jandą, a w najbliższy weekend w Toruniu jego muzyczna wiedza i doświadczenie wzbogaci technikę wokalną uczestników zajęć. Zwieńczeniem cyklu warsztatowego będzie koncert młodych muzyków, który odbędzie się 8 grudnia o g. 18:00 w Teatrze Muzycznym. Bezpłatne wejściówki można odbierać w siedzibie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2014