Warsztaty aktorskie

Studio Aktorskie Teatru Porywacze Ciał – alternatywnego teatru założonego w 1992 roku przez zawodowych aktorów, Katarzynę Pawłowską i Macieja Adamczyka, wraca do Wrocławia z kolejną edycją autorskich warsztatów. Artyści ogłaszają nabór na uczestnictwo w projekcie „Studio Osobowości”. Najbliższe zajęcia odbędą się 19 grudnia.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą rozwijać swoją osobowość, pogłębić świadomość, a także zainteresowanych pomyślnie zdanym egzaminem do szkoły teatralnej, oraz do tych, którzy chcą po prostu spędzić czas w ciekawy, alternatywny sposób. Uczestniczyć w zajęciach mogą zarówno osoby, które chcą doskonalić swój warsztat aktorski, jak również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

Warsztaty będą podzielone na kilka etapów: zajęcia dotyczące ekspresji ciała, ćwiczenia psychofizyczne, ćwiczenia na koncentrację, uwalnianie emocji, praca nad emisją głosu i wyrazistością mowy, interpretacja prozy i wiersza, praca indywidualna i w grupie.

– Uczestnicy nauczą się kreatywności i improwizacji na scenie oraz etyki pracy z partnerami. Zwieńczeniem warsztatów będzie autorski spektakl uczestników, wystawiony w czerwcu 2016 roku. To idealna okazja, aby sprawdzić, czego rzeczywiście udało nam się nauczyć i jakie zmiany zaszły w naszej percepcji – nas samych, naszych relacji z innymi i teatru w ogóle – mówi Katarzyna Pawłowska. To jednak nie wszysko – warsztaty Studia Osobowości znacznie różnią się od innych polskich placówek przygotowujących młodych ludzi do egzaminów do szkół teatralnych czy szkół już kształcących do zawodu aktora. – Przede wszystkim pracujemy w kameralnym gronie z naciskiem na rozwój osobowości uczestników – nauka aktorstwa to tylko proces, dzięki któremu poznajemy bardziej siebie samych, otwieramy się na otaczający nas swiat, uczymy się komunikowania ze społeczeństwem co w wypadku tzw "outsiderów" – ludzi o niesamowicie barwnych osobowościach, ale zyjących w swoim własnym niedostepnym dla innych swiecie - jest bardzo potrzebne. Oprócz pracy w grupie i nauki relacji z partnerem uczestnicy prowadzeni sa indywidualnie. – dodaje prowadząca

Podczas wspólnych działań warsztatowych prowadzący rozmawiają i udzielaja porad indywidualnie z każdym z uczestników, Pomagają także w przygotowaniu do egzaminów na uczelnie teatralne.

Twórcy Teatru Porywacze Ciał – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – posiadają 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Swój teatr założyli w 1992 roku. Artyści tworzą własne scenariusze i samodzielnie reżyserują swoje autorskie spektakle, w których są także aktorami.

Na warsztaty można zgłaszać się telefonicznie (601839524), lub mailowo: kasiaporywaczecial@o2.pl
KOSZT: 300 PLN za 16 godzin w miesiącu.
Dla zainteresowanych studiem Porywacze Ciał oferują jednorazowe, darmowe warsztaty.

Kontakt do organizatora:
Katarzyna Pawłowska
601839524
kasiaporywaczecial@o2.pl(-)
Materiał Teatru
16 grudnia 2015