Warsztaty teatralne

W nowym sezonie 2014/2015 Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie zaprasza wszystkich Państwa do udziału w cyklu warsztatów – szkoleń teatralnych prowadzonych przez zespół artystyczny „Andersena” oraz przez zaproszonych twórców i pedagogów z całej Polski.

Problematyka spotkań będzie dotyczyła zarówno bieżących premier (cykl warsztatów połączonych z „Premierami Pedagogicznymi"), jak również niezależnych tematów, skupiających się na poszczególnych elementach spektaklu (opracowanie tekstów, dramaturgia, scenografia, kostium, pedagogika teatru itd.). Szkolenia będą miały formę warsztatów praktycznych połączonych z miniwykładem. Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymają materiały metodyczne dotyczące odbytych zajęć oraz certyfikat odbycia kursu. Wszystkie szkolenia będą prowadzone w siedzibie Teatru Andersena (ul. Dominikańska 1, Stare Miasto, Lublin)

WARSZTATY Pt. "PIERWSZE KROKI, PIERWSZE ŚLADY"

PROWADZENIE JUSTYNA CHOLEWIŃSKA: trener szkoleń edukacyjnych; konsultant metodyczny telewizyjny i teatralny; współpracuje m.in z Teatrem Starym w Lublinie i Teatrem Andersena podczas powstawania spektakli dla dzieci najmłodszych, oraz Telewizją Polską podczas tworzenia programu Jedynkowe Przedszkole.

Warsztat będzie ściśle powiązany tematycznie i zadaniowo z powstającym właśnie nowym spektaklem Teatru Andersena – BUCIK KOPCIUSZKA. Spotkanie dotyczyć będzie zjawiska teatru naj-najowego (tworzenia, metod, prezentacji spektakli i działań parateatralnych skierowanych do dzieci najmłodszych). Spektakl będzie przeprowadzony w scenografii nowo powstającego spektaklu. Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają materiały metodyczne dotyczące odbytych zajęć oraz certyfikat odbycia kursu.

O godzinie 17.00 wszystkich uczestników warsztatów zapraszamy na Premierę Pedagogiczną nowego spektaklu „BUCIK KOPCIUSZKA" w reż. Katarzyny Kawalec. WSTĘP NA SPEKTAKL DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATU BEZPŁATNY! Po premierze odbędzie się spotkanie publiczności z twórcami spektaklu. Spotkanie poprowadzi dyrektor Teatru Andersena Arkadiusz Klucznik.

TERMIN: 12 września 2014 (piątek) godz. 14.00-17.00 (4 godziny dydaktyczne)
MIEJSCE: Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie (Sala Widowiskowa), ul. Dominikańska 1
KOSZT: 30zł (bilet na warsztaty do kupienia w kasie teatru lub przez stronę internetową teatru, liczba miejsc ograniczona)
WYMAGANIA: Wygodne obuwie (buty sportowe, baletki), strój do ćwiczeń (dresy, leginsy, T-shirty)

UWAGA! Zgłoszenia i płatności za wszystkie warsztaty mogą państwo dokonać on- line (poprzez stronę internetową teatru: http://bilet.teatrandersena.pl ) wybierając właściwy termin i rodzaj warsztatu lub bezpośrednio w kasie teatru. W przypadku braku możliwości zakupu biletu on-line prosimy o kontakt telefoniczny (pod tel. 81-532 32 25), lub mailowy ( info@teatrandersena.pl.) Liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona.(-)
Materiał Teatru
8 września 2014