"Wesele zielonej gęsi"

W sobotę w leśniczówce Pranie o godz. 18 rozpocznie się spektakl poetycko-muzyczny "Wesele zielonej gęsi" w doborowej obsadzie. Wystąpią: Beata Fudalej, Marek Kondrat, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau z zespołem.

Spektakl w zamyśle twórców ma być poetyckim pojedynkiem dwóch osobowości twórczych: patetycznego i wzniosłego Stanisława Wyspiańskiego i kpiarskiego absurdalisty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Obu poetów łączył Kraków, gdzie w ubiegłym roku na Rynku odbyła się premiera widowiska. Pojawi się w nim orszak postaci z Wesela i indywidua z Teatrzyku Zielona Gęś, a wszystko w znakomitej obsadzie, przy muzyce Grzegorza Turnaua. Scenariusz Bronisław Maj, reżyseria Jerzy Zoń. Bilety: 40 zł.

Kolejne koncerty w Praniu:

4 sierpnia, godz. 18 XXX edycja koncertów "Muzyka u Gałczyńskiego" - poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Beaty Fudalej. Muzyka Ygor Przebindowski Trio w składzie: Ygor Przebindowski - piano, Fryderyk Młynarski - perkusja, Marcin Murawski - kontrabas. W programie: Powidoki.

Ygor Przebindowski - multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor i producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wibrafonu Bernarda Maselego. W ubiegłym roku ukazał się pierwszy autorski album Powidoki, o którym autor mówi jako o "muzyce do nienakręconego filmu". Na płytę składa się dziesięć utworów utrzymanych w filmowej sty listyce. Ygor Przebindowski współpracuje na stałe z reżyserką Agnieszką Clińską, komponuje muzykę teatralną i filmową. Bilety: 10 i 15 zł, bilet rodzinny (4-6 osób) - 10 zł/os.

4 sierpnia, godz. 18 Koncert "50 razy dookoła Wojtek". Wystąpią: Beata Fudalej, Marek Kondrat, Wojciech Malajkat, Grzegorz Turnau.

Wojciech Malajkat - urodzony w Mrągowie aktor teatralny i filmowy, reżyser i pedagog (profesor sztuki teatralnej, wykładający w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie), dyrektor stołecznego Teatru Syrena, kończy w tym roku 50 lat. Jest członkiem Stowarzyszenia Leśniczówka Pranie, od lat na prańskiej scenie interpretuje wiersze K. 1. Gałczyńskiego, J. Przybory, J. Brzechwy, J. Tuwima i innych poetów. Bilety: 35 zł.

UWAGA: organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie. Podczas koncertów muzeum jest nieczynne.(-) (-)
Gazeta Olsztyńska
2 sierpnia 2013