Wesprzyj realizację opery "Antreprener w kłopotach"

Głównym wydarzeniem drugiej edycji poznańskiego Festiwalu Opera Know-how będzie premiera opery "Antreprener w kłopotach" Domenica Cimarosy. By jednak projekt mógł zakończyć się sukcesem, potrzebna jest kwota 8 tysięcy złotych. Zbiórka odbywa się na portalu wspieramkulture.pl.

Zebrana suma zostanie przeznaczona na realizację spektaklu "Antreprener w kłopotach", którego premiera odbędzie się 29 sierpnia o godz. 20 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Spektakl stanowi próbę (re)konstrukcji opery Domenica Cimarosy i Wojciecha Bogusławskiego, jednego z najbardziej zagadkowych dzieł w historii polskiego teatru. "Antreprener" przyniósł Bogusławskiemu wielką popularność, by potem popaść w całkowite zapomnienie. Reżyserka spektaklu Zuzanna Głowacka oraz dramaturg Daniel Stachuła (re)konstruują zaginione libretto na podstawie zachowanych recenzji, listów i wspomnień z tamtego okresu. Ich poszukiwania nie mają jednak odtwórczego charakteru. Twórcy wpisują komiczną operę Bogusławskiego i Cimarosy we współczesny kontekst kultury teatralno-muzycznej w Polsce.

- "Antreprener w kłopotach" opowiada o kryzysie finansowym, który dotyka wszystkich artystów pracujących w teatrze. Nie spodziewaliśmy się, że staniemy się bohaterami własnej inscenizacji - mówi Daniel Stachuła, dramaturg spektaklu.

Reżyser spektaklu i dyrektor artystyczny Festiwalu Opera Know-how Zuzanna Głowacka podkreśla, że ambicją festiwalu jest otwieranie nowych możliwości rozwoju dla początkujących, utalentowanych śpiewaków i instrumentalistów.

- Mamy znakomity zespół. Wielu z naszych artystów ma na swoim koncie sukcesy na międzynarodowych konkursach i współpracę z czołowymi instytucjami muzycznymi w Polsce i Europie - dodaje.

Pomoc jest możliwa za pośrednictwem portalu wspieramkulture.pl. Na tych, którzy wesprą projekt, czekają specjalne nagrody, m.in. gadżety festiwalowe, zaproszenia VIP, lekcja tańca. Nadwyżka środków finansowych zostanie przeznaczona na honoraria dla artystów.(-) (-)
Materiał organizatora
14 sierpnia 2015