Widowisko plenerowe

Mając w pamięci sukces spektaklu "Trzej muszkieterowie" zapraszamy Państwa na plenerową wersję naszej polsko – tureckiej produkcji teatralnej Latający kufer - UÇAN SANDIK.

Historia, która wyszła spod pióra H. Ch. Andersena – pisarza i podróżnika - opowiada o młodym Duńczyku – Hansie – który dzięki magicznemu kufrowi przenosi się do Istambułu – stolicy tureckiego imperium, wprost na dwór sułtański. Ta tajemnicza podróż jest początkiem całego ciągu zdarzeń, orientalnych obrazów i dźwięków.

Pod gołym niebem, na Dziedzińcu Archiwum Państwowego (tuż obok lubelskiej Katedry) odbędziecie Państwo podniebną podróż z naszymi bohaterami równo 600 lat od nawiązania kontaktów dyplomatycznych między Turcją i Polską.
Zaczynamy o zmroku! Jeśli więc młodsi i starsi widzowie mają ochotę na noc tureckich czarów – zapraszamy do Kufra!
Spektakl dla widzów od lat 6 / bilety w cenie 20zł i 65zł (bilet rodzinny)

Terminy spektakli plenerowych

21 czerwca (sobota)
22 czerwca (niedziela)
28 czerwca (sobota)
29 czerwca (niedziela)
godzina 21.00

Więcej o spektaklu

Twórcy spektaklu wplatając w orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z innych wątków jego baśni („Brzydkiego Kaczątka") opowiadają nam historię, w której magia miesza się z realizmem, a świat wschodniego orientu ze znaną nam współczesnością.

Nasz bohater, po stracie ojca, majątku, i rzekomych przyjaciół, zostaje sam. Jego jedynym dobytkiem jest stary kufer, który zupełnie niespodziewanie ujawnia swoje cudowne zdolności. Szybując ponad chmurami, Hans dociera aż do Istambułu. Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki. Sułtan, jej ojciec, trzyma dziewczę pod kluczem, by ustrzec ją przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Hans i turecka księżniczka Esma od razu przypadają sobie do gustu. Dzięki umiejętności opowiadania baśni, naszemu bohaterowi udaję się również zdobyć przychylność sułtana i jego żony i nie stracić głowy (dosłownie). Zachwyconym Turkom, Hans serwuje opowieść o...Brzydkim Kaczątku, wciągając cały dwór w zabawę odegrania ról z kaczego podwórka. Ślub naszego bohatera i księżniczki jest już niemal pewny. Jednak wróżba mówi swoje, bo przecież nie łatwo jest zmienić los zapisany w gwiazdach.
Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie:
20 zł
65 zł (bilet rodzinny = dwóch dorosłych + trójka dzieci)

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

UWAGA! W sytuacji złej pogody spektakl będzie automatycznie przeniesiony do siedziby Teatru Andersena.

Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl(-)
Materiał Teatru
18 czerwca 2014
Spektakle
Latający kufer